Gumkowanie żylaków odbytu metodą Barrona – sposób na hemoroidy

W skrócie o zabiegu:

Gumkowanie żylaków odbytu, czyli skuteczny sposób na hemoroidy, jest najbardziej popularnym zabiegiem stosowanym w leczeniu żylaków odbytu. Jest skuteczną, bezoperacyjną, bezpieczną metodą wykonywaną w trybie ambulatoryjnym. Jest zabiegiem małoinwazyjnym, trwającym kilka minut, po którym pacjent od razu można wrócić do codziennych obowiązków. Gumkowanie żylaków odbytu (leczenie hemoroidów) jest wykonywane przez specjalistów proktologów i polega na założeniu gumowych opasek na guzki krwawnicze (hemoroidy). Całkowite wyleczenie następuje po 2-3 zabiegach (można je powtarzać po ok. 4 tygodniach).

Zalety zabiegu:

  • małoinwazyjność
  • skuteczność
  • bezbolesność
  • bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do swoich codziennych obowiązków

Należy pamiętać iż niedostosowanie się do wymaganych zaleceń, skutkuje niemożliwością wykonania zabiegu.
Przed zabiegiem pacjent powinien poinformować również lekarza czy: leczy się z powodu chorób układu krążenia, cukrzycy, lub czy przyjmuje leki przeciwzakrzepowe lub inne, czy jest uczulony na jakiekolwiek leki.

Zalecenia po zabiegu:
W przypadku odczuwania lekkiego bólu, dyskomfortu ulgę przynosi ciepła nasiadówka, np. z nadmanganianu potasu, ewentualnie tabletka przeciwbólowa.
Przez dobę po zabiegu pacjent powinien unikać wypróżnień, bo to grozi zsunięciem opaski. Przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi, a przez miesiąc stosować czopków.
Należy pamiętać, że kwalifikacja do zabiegu jest przeprowadzana po badaniu proktologicznym (lekarskim).
Masz pytania ? Napisz lub zadzwoń:
e- mail: artclinique@artclinik.pllub
tel.:12 422 10 53 lub 505 105 190

Data dodania: 26.06.2017