Czego nie wiemy o swojej skórze, a powinniśmy?

Dbamy o nią tak jak radziła mama czy babcia, lub przeciwnie – zgodnie z najnowszymi badaniami, publikacjami, artykułami z cenionych tytułów. Bywa, że ulegamy reklamie kosmetyku, który może nas odmłodzić niemal z dnia na dzień. Czasem źródłem informacji są grupy dyskusyjne i doświadczenia przyjaciół. Co radzi doświadczony kosmetolog?

Każde z tych źródeł ma w sobie wiele prawdy. Problem polega tylko na tym, że nie potrafimy sami ocenić jaką tak naprawdę mamy skórę i jaki rodzaj pielęgnacji jest dla niej właściwy. Bo nawet najlepszy kosmetyk, preparat, czy zabieg – jeśli nie będzie odpowiedni akurat dla naszej skóry – nie zda egzaminu – choćby był najlepszy jakościowo.

Jak więc właściwie ocenić swoją skórę?

Sposobów jest co najmniej kilka, ale wszystkie, które naprawdę mogę polecić wymagają indywidualnego spotkania z fachowcem – dermatologiem czy kosmetologiem, który potrafi ocenić nie tylko to, co widać na wierzchu, ale także grubość skóry, jej elastyczność, skłonności, zróżnicowanie. I na tej podstawie dobierana jest właściwa pielęgnacja całodzienna i okazjonalna.
artClinique zaprasza na darmowe konsultacje i porady odnośnie codziennej pielęgnacji skóry twarzy – pomagamy dopasować zabiegi regenerujące skórę oraz dobrać właściwe kosmetyki i w odpowiedni sposób je stosować – tu często wystarczy większa świadomość i właściwe stosowanie kosmetyków by uzyskać dobre efekty

Data dodania: 2.07.2016