Masaże

"Masaż jest dla mnie czymś znaczenie więcej niż tylko zawodem – to moja pasja"

mgr Grzegorz Kuzara

Specjaliści

Zakres wykonywanych badań i zabiegów

 • Masaż chiński z terapią  manualną

(miękkie ustawianie stawów, likwidowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa, usuwanie rwy kulszowej, korygowanie wad postawy)

Jest to zupełnie bezpieczna i bezbolesna chińska metoda. Polegająca na precyzyjnym zdiagnozowaniu ułożenia stawu krzyżowo-biodrowego i ułożenia kręgosłupa. Następnie poprzez masaż na wybranych partiach mięśni usuwa się asymetrię napięć mięśniowych, potem nastawia staw krzyżowo biodrowy, odcinki kręgosłupa i wybrane stawy. W wyniku kilku takich terapii dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, mięśni i stawów ustają całkowicie lub w bardziej złożonych problemach bóle są mniej uciążliwe.

 • Jin Shin Do

To starojapońska sztuka uzdrawiania i leczenia polegająca na udrażnianiu kanałów energetycznych, bo jedynie płynny przepływ energii życiowej gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jin (współczucie) Shin (Duch) Do (Droga), Jin Shin Do oznacza Drogę Współczującego Ducha. Jin Shin Do jest bardzo kompleksowym, holistycznym sposobem leczenia, który łączy w sobie tradycyjne japońskie sztuki uzdrawiania takie jak – techniki oddechowe i medytacyjne, akupresurę, masaż, systemy ćwiczeń psychosomatycznych i tradycyjne zasady żywienia.

 • Masaż limfatyczny

Celem masażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym, tzn. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych. Można to osiągnąć w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Efektami prawidłowo przeprowadzonych drenaży powinny być między innymi: poprawa warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych, zwalczanie bakterii oraz następstw zauważalnych na zewnątrz, czyli likwidacja obrzęków.

 • Chiński  masaż  punktowy (akupresura)

Podstawą działania masażu jest uciskanie specjalnych aktywnych punktów akupunkturowych koniuszkiem palca lub igłą. Punkty te rozmieszczone są na ciele człowieka wg określonej logiki zdarzeń zachodzących w ciele człowieka. Na powierzchni ciała jest ich około 1000, położonych na drogach cyrkulacji energii pomiędzy systemami i organami. U podstawy działania leczniczego leżą złożone fizjologiczne procesy, które pozwalają mobilizować własne zasoby organizmu. Masaż drogą stymulacji lub wyciszenia (w zależności od sposobu działania) reguluje odżywianie tkanek, obniża napięcie nerwowe i mięśniowe, poprawia krążenie krwi, aktywizuje proces wydalania produktów przemiany materii.

 • Bańki chińskie

Wykorzystywane do masażu (np. modelującego sylwetkę), można stosować je również do leczenia za pomocą punktów akupunktury.

 • Terapia  świecami  Indian Hopi

Jest to naturalna terapia północnoamerykańskich Indian Hopi. Udoskonalenie starożytnej wiedzy stosowanej w wielu miejscach świata. Świeca ma kształt pustej w środku rurki i wykonana jest z lnianego płótna nasyconego – woskiem, odpowiednim gatunkiem miodu, specjalnym zestawem ziół i olejkami eterycznymi. W czasie spalania świecy w kanale usznym wytwarza się podciśnienie. Powstaje ono na skutek, tak zwanego, efektu komina
i prowadzi do regulacji ciśnienia zatok. Ciśnienie doprowadza krążącą parę, wzbogaconą olejkami eterycznymi i ziołami do wnętrza ucha. W wyniku tego występuje leczenie podrażnionych miejsc. Działanie podciśnienia prowadzi do wyciągnięcia z ucha osadów i zanieczyszczeń. Metoda ta, w przeciwieństwie do przepłukiwania uszu czy czyszczenia bagietkami, jest bardzo przyjemna i skuteczna. Działa odprężająco i nie prowadzi do żadnych uszkodzeń i powikłań. Dostarczane do wnętrza ucha ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, wzmacniając immunologiczny system obronny zaatakowanego chorobą organu. Ciepło stymuluje również punkty energetyczne ucha, powodując prawidłowy obieg energii.

 • EFT Tapping

EFT (Emotional Freedom Technique, technika emocjonalnej wolności), w skrócie “Tapping” (od angielskiego słowa “tap”, stukać), to elegancka, sprawdzona i niezwykle skuteczna metoda uzyskania kontroli nad swoimi emocjami, zdrowiem i życiem. Tapping w prosty sposób uwalnia nieprzyjemne doznania, bloki emocjonalne, niepożądane reakcje, ograniczające przekonania. Tapping jest doskonałą metodą na podniesienie jakości w każdym obszarze swojego życia.

 • Masaż klasyczny częściowy i całego ciała

Zespół różnych zabiegów manualnych, które mechanicznie oddziałują na tkanki organizmu – skórę, mięśnie, stawy, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, oddechowy, wewnątrzwydzielniczy, a nawet na narządy wewnętrzne. Masaż może być leczniczy lub relaksujący.

 • Masaż leczniczy (jest odmianą masażu klasycznego)
 • Masaż sportowy (jest odmianą masażu klasycznego).Wykorzystywany przez sportowców jako rozgrzewka przed treningiem, jako przystosowanie mięśni do ciężkiej pracy fizycznej lub jako rozluźnienie, odnowa po treningu.
 • Masaż odchudzający/modelujący – bardzo intensywny masaż, który doprowadza do zmniejszenia tkanki tłuszczowej pod skórą.
 • Masaż relaksacyjny – ma za zadanie usunięcie napięcia mięśni.
 • Kosmetyczny  masaż  twarzy – rozluźnia mięśnie twarzy, ujędrnia skórę i oczyszcza skórę.