Laser Soprano XL – końcowka NIR

Laser Soprano XL

O zabiegu

Zabieg polegający na głębokim rozgrzaniu określonego rejonu skóry wykonywany przy użyciu lasera Soprano XL i końcówki NIR wykorzystującej technologię Near Infrared – tak zwana bliska podczerwień.

Co podczerwień robi dla skóry?

Podczerwień hamuje rozkład włókien kolagenowych i elastycznych, a nawet je stymuluje sprawiając, że skóra na dłużej zachowuje elastyczność, witalność i młody wygląd.< br>Długie fale podczerwone niwelują również szorstkość, pozostawiając skórę gładką i miękką. Działanie promieni podczerwonych pomaga w uwolnieniu skóry od zanieczyszczeń i obumarłych komórek. Rezultat jest taki, że organizm łatwiej przyswaja tlen, poprawia się ukrwienie i kolor skory.

Co podczerwień robi dla sylwetki?

Efektem głębokiego ogrzewania promieniami podczerwonymi jest uwolnienie z organizmu niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody, będących przyczyną tworzenia się tak zwanej „skorki pomarańczowej”.
Ze względu na zdwojoną głębokość penetracji w głąb miejsc objętych cellulitem, połączona z 10 krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek, terapia podczerwienią jest znacznie bardziej skuteczna, niż jakakolwiek konwencjonalna metoda.

Podczerwień dla odchudzania.

Korzystanie z podczerwieni działa prozdrowotnie nie tylko na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Odchudzające działanie podczerwieni polega na tym, że ciepło wnika w głąb ciała od 4 do 6 cm i rozgrzewa organizm. Ciepło to, dzięki krwiobiegowi oraz krążeniu limfy, dociera także do głębiej położonych regionów ciała oraz do organów wewnętrznych.
Działanie fal podczerwonych powoduje, że organizm łatwiej wydala nie tylko wodę, ale także tłuszcz, cholesterol, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne, mobilizuje siły obronne naszego organizmu, wzmacnia układ immunologiczny. Pomaga również wiązać wolne rodniki powodując efektywne oczyszczanie organizmu, usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu, w wyniku, czego skóra staje się jędrna i elastyczna.

Przebieg

Działając końcówką NIR w obrębie skóry właściwej, rozgrzewamy ją w głębokich warstwach pobudzając fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Zabieg zwiększa pracę układu limfatycznego i metabolizm w tkankach. Laserem Soprano z końcówką NIR można także skutecznie w leczyć drobne bóle mięśni, sztywność stawów i drobne napięcia mięśni. Pierwsze rezultaty poprawy stanu skóry są widoczne po około 3-5 tygodniach. Efekt dogłębnej poprawy pojawia się stopniowo w ciągu 2 do 6 miesięcy po wykonaniu pierwszego zabiegu (zaleca się serię 10-12 powtórzeń).

Zabieg jest bezbolesny. Osoba poddająca mu się czuje jedynie ciepło.

Efekty

  • poprawa jakości, gęstości i napięcia skóry;
  • intensywna produkcja kolagenu – skóra staje się jędrna, elastyczna i napięta;

Promieniowanie podczerwone (NIR ) znajduje się w spektrum słonecznym i stanowi ono około 42%. Promieniowanie IR od wielu lat wykorzystywane jest w fizykoterapii, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej.
Obecnie medycyna ma na celu nie tylko leczyć schorzenia, ale i działać prewencyjnie na cały organizm, żeby im zapobiec. Efekt działania IR polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regeneracyjnych, które uruchamiają się pod ich wpływem.

Czas trwania zabiegu

  • 40-60 min.

Cennik

Zabieg NIR - dowolny obszar
300 PLN
Zabieg NIR - pakiet 9 zabiegów + 1 gratis
2 700 PLN

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu skontaktuj się z nami pod numerami telefonu: 12 422 10 53 lub 505 105 190, napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego albo wysyłając e-mail na adres artclinique@artclinik.pl. Zapraszamy!