Osocze bogatopłytkowe PRP

Zabieg nazywany jest również Platelet Rich Plasma (PRP), liftingiem wampirzym, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, który otrzymujemy w wyniku odwirowania i wyizolowania z krwi pełnej pacjenta pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

To nowoczesna i jedna z najbezpieczniejszych metod medycyny estetycznej przyspieszająca procesy regeneracji i gojenia się skóry. Rozwiązanie to od wielu lat stosuje się z powodzeniem w chirurgii, ortopedii czy medycynie sportowej. Jest ono cenione ze względu na wysoką efektywność w procesach regeneracji różnego rodzaju tkanek.

Zabieg ten inicjuje naturalne procesy naprawcze naszej skóry, stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Daje natychmiastowy efekt wypełnienia i redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni) w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia. Szczególnie polecić go można osobom poszukujących naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi.

Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz medycyny estetycznej po konsultacji z pacjentem.

Wskazania:

  • utrata napięcia i elastyczności skóry,
  • poprawa kondycji skóry i wyglądu twarzy (w tym okolice oczu) oraz szyi i dekoltu,
  • niwelowanie bruzd i fałd nosowo-wargowych,
  • leczenie blizn potrądzikowych,
  • element wspomagający w terapiach laserowych oraz w trakcie kuracji peelingami chemicznymi.