Plastyka powłok brzusznych

O zabiegu

Chirurgia plastyczna powłok brzucha (abdominoplastyka) jest zabiegiem polegającym na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastyce mięśni ściany brzucha. Z zabiegu korzystają kobiety, których powłoki brzuszne np. po przebytych ciążach uległy znacznemu rozciągnięciu. Także z wiekiem następuje znaczny spadek elastyczności powłok brzusznych, a także nagromadzenie się miejscowe tkanki tłuszczowej co jest wskazaniem do wykonania zabiegu plastyki powłok brzucha.

W trakcie zabiegu wykonuje się cięcie w podbrzuszu, w linii bikini i rozciąga się szeroko między kolcami biodrowymi przednimi. Po usunięciu skóry, ustala się miejsce dla nowego położenia pępka, zaopatruje przepukliny, zakłada dreny i zeszywa tkanki warstwowo.

Wskazania

  • wiotkość i nadmiar skóry powłok brzucha;
  • luźne fałdy skóry i uwypuklenie się brzucha ku przodowi;
  • przepuklina kresy białej;

Efekty

  • wymodelowanie sylwetki;
  • znacząca poprawa wyglądu brzucha;
  • pozbycie się nadmiaru skóry w podbrzuszu;
  • odzyskanie jędrności i sprężystości skóry brzucha;

Czas trwania zabiegu

  • 120-180 min.

Znieczulenie do zabiegu

  • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym;

Wizyty kontrolne

  • Termin wizyt pozabiegowych ustalany jest z lekarzem. Planowane wizyty są bezpłatne.

Przed zabiegiem / po zabiegu

plastyka-brzucha

Cennik

Konsultacja przed zabiegiem
300 PLN
Plastyka powłok brzusznych bez liposukcji
16500 - 19500 PLN
Wstępna liposukcja brzucha przed plastyką (liposukcja nadbrzusza)
4500 - 5500 PLN
Obwodowa plastyka tułowia (powłoki brzuszne i pośladki)
30500 - 34500 PLN
Jednoczesna korekcja piersi z plastyką powłok brzusznych (mommy makeover)
33500 - 38500 PLN

Podane ceny zabiegów obejmują całość procedury łącznie z opieką pooperacyjną. Pacjent nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów po zabiegu takich jak konsultacje, kontrole, zmiany opatrunku, usunięcie szwów. Cena zabiegu obejmuje również ubranko uciskowe i bieliznę jeżeli jest to wymagane. Ceny są orientacyjne i zawierają VAT. Dokładane koszty zostają ustalone na konsultacji przed zabiegiem i zależą m.in. od stopnia trudności technicznej planowanej operacji, ilości wymaganych materiałów chirurgicznych, rodzaju implantów itp.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu skontaktuj się z nami pod numerami telefonu:505 105 190 lub 604 459 004, napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego albo wysyłając e-mail na adres artclinik@artclinik.pl. Zapraszamy!