Rekonstrukcja lub redukcja brodawki sutkowej

O zabiegu

Kształt i rozmiar brodawki sutkowej oraz otoczki sutkowej jest cechą wrodzoną i indywidualną, niektóre kobiety z natury mają duże lub wciągnięte brodawki. Rozciągnięcie brodawki i otoczki sutkowej może być też cechą nabytą, będącą skutkiem ciąży i karmienia piersią oraz zmian hormonalnych.

Zabieg plastyki brodawek sutkowych polega na odtworzeniu brodawki z własnych tkanek (skóra i tkanka podskórna) z sąsiedztwa brodawki lub jako przeszczep z okolic np. ramienia.

Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym i z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Wskazania

  • brak brodawki;
  • zmiana wielkości otoczki brodawki sutkowej;
  • zmiana wielkości samej brodawki;
  • problem wklęsłej brodawki;

Efekty

  • zabieg plastyki brodawek sutkowych daje stałe efekty;
  • w zależności od oczekiwań (redukcja, rekonstrukcja, uwypuklenie, zmniejszenie);

Czas trwania zabiegu

  • 60 min.

Znieczulenie do zabiegu

  • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym;

Wizyty kontrolne

  • Termin wizyt pozabiegowych ustalany jest z lekarzem. Planowane wizyty są bezpłatne.

Cennik

Konsultacja przed zabiegiem
300 PLN
Uwypuklenie zapadniętych brodawek sutkowych
4000 - 5000 PLN
Zmniejszenie otoczek sutkowych
5500 - 6500 PLN
Redukcja brodawek sutkowych
3000 – 4000 PLN
Rekonstrukcja brodawki sutkowej
3000 – 4000 PLN

Podane ceny zabiegów obejmują całość procedury łącznie z opieką pooperacyjną. Pacjent nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów po zabiegu takich jak konsultacje, kontrole, zmiany opatrunku, usunięcie szwów. Cena zabiegu obejmuje również ubranko uciskowe i bieliznę jeżeli jest to wymagane. Ceny są orientacyjne i zawierają VAT. Dokładane koszty zostają ustalone na konsultacji przed zabiegiem i zależą m.in. od stopnia trudności technicznej planowanej operacji, ilości wymaganych materiałów chirurgicznych, rodzaju implantów itp.

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian. Ostateczna cena za wybraną usługę będzie ustalana w trakcie konsultacji kwalifikacyjnej przed zabiegiem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu skontaktuj się z nami pod numerami telefonu: 12 422 10 53 lub 505 105 190, napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego albo wysyłając e-mail na adres artclinique@artclinik.pl. Zapraszamy!