Spotkanie z Bożeną Pawłowską, dietetykiem.

spotkanie-z-pscyhodietetykiem-jpg.

Data: 6 grudnia (środa), br., godz. 18.00
Miejsce: Gabinet psychodietetyki: artClinique – Europejskie Centrum Zdrowia i Urody,
ul. Krakowska 39
Temat spotkania: OTYŁOŚĆ BRZUSZNA 
Prowadzący: Bożena Pawłowska, dietetyk.

O tym co możemy zmienić w diecie żeby zmniejszyć ryzyko pojawienia się otyłości trzewnej i co jeść kiedy ten problem nas już dotyczy dowiecie się właśnie na spotkaniu.

Tkanka tłuszczowa stanowi nie tylko magazyn energetyczny, ale aktywnie uczestniczy w przemianach metabolicznych naszego organizmu. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha tzw otyłość trzewna lub wisceralna prowadzi do zaburzeń metabolicznych jak insulinooporność, zaburzeń tolerancji glukozy, chorób sercowo naczyniowych, nadciśnienia, zakrzepicy, cukrzycy typu II, zespołu policystycznych jajnikow oraz nierzadko nowotworów: jelita grubego, trzustki, endometrium i piersi.
Na rozwój wisceralnej tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz styl życia w tym dieta oraz narażenie na czynniki stresogenne,nie mniej ważne są też czynniki genetyczne.

Jeśli znacie kogoś kto boryka się z problemem otyłości i chce nauczyć się radzić sobie z własnymi emocjami koniecznie powiedzcie mu o naszych spotkaniach!

Spotkania mają charakter otwarty i warsztatowy – możecie mówić o swoich problemach albo pozostać słuchaczem – ważne, że będziecie z nami!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem email: artclinique@artclinik.pl lub nr telefonów 12 422 10 53 lub 505 105 190

Data dodania: 4.12.2017