Spotkanie z Agnieszką Węgiel, psychodietetykiem.

stop -otyłości

Data: 7 marca (środa), br., godz. 18.30
Miejsce: Gabinet dietetyki: artClinique – Europejskie Centrum Zdrowia i Urody, ul. Krakowska 39
Temat spotkania: Dieta i stres jako główne przyczyny otyłości.
Prowadzący: Agnieszka Węgiel, psychodietetyk.

27% Polaków cierpi na otyłość (I, II i III stopnia) znacznie więcej niż 27% ma nadwagę – tyjemy na potęgę! A przecież dodatkowe kilogramy to nie tylko defekt kosmetyczny. To stan, który zagraża zdrowiu, a w wielu przypadkach również życiu.

Coraz częściej, mówiąc o przyczynach otyłości, wskazuje się na dietę i stres, jako główne czynniki sprzyjające tyciu, a 75% osób odchudzających się wskazuje dietę jako źródło chronicznego stresu. Czyli z każdym kolejnym kilogramem i każdym “wezmę się za siebie od poniedziałku” wpadamy w błędne koło, z którego coraz trudniej jest wyjść.

W trakcie spotkania nasz specjalista Agnieszka Węgiel wyjaśni jak to się dzieje, że każda kolejna dieta zbliża nas do otyłości.
Porozmawiamy również o stresie i jego wpływie na naszą wagę. Zastanowimy się czy faktycznie jest taki szkodliwy i czy zamiast z nim walczyć, możemy sprawić, żeby działał na naszą korzyść.

Jesteście ciekawi tego tematu?

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem email: artclinique@artclinik.pl lub nr telefonów 12 422 10 53 lub 505 105 190

Data dodania: 13.02.2018